Dyskusja muzułmanina z Polakiem w Berlinie: w Polsce rośnie w siłę prawicowy radykalizm, chcecie nas zagazować? (video)

W sieci pojawił się ciekawy film nagrany w trakcie demonstracji organizowanej przez działaczy niemieckiej odnogi ruchu identytarystycznego - Identitäre Bewegung. Manifestacja pod hasłem "Przyszłość dla Europy" odbyła się w zeszłym miesiącu w Berlinie. W jej trakcie doszło do dyskusji między muzułmaninem a Polakiem, który nagrał całą sytuację.

Kolejna wpadka Joanny Scheuring-Wielgus: Niech pan wyleje Ziobrze kubeł zimnej głowy (video)

Politycy Nowoczesnej przyzwyczaili wszystkich do swoich wpadek, które rozbawiają ich przeciwników politycznych. Kolejna tego rodzaju sytuacja miała miejsce w programie "Kawa na ławę", w którym wystąpiła posłanka Joanna Scheuring-Wielgus.

Mimo specyficznie sformułowanego pytania dotyczącego uchodźców Polacy nadal nie zgadzają się na ich obecność

Powszechnie wiadomo, że Polacy są zdecydowanymi przeciwnikami przyjmowania do naszego kraju uchodźców. Widać to między innymi w sondażach, których wyniki co jakiś czas pojawiają się w mediach. Nie inaczej było tym razem, mimo wyjątkowo specyficznie sformułowanego pytania.

Petru: Napisałem list do naszych przyjaciół na całym świecie z prośbą o pomoc (video)

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru nie zamierza odpuszczać w sprawie zmian przeprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie konferencji prasowej w Koszalinie Petru poinformował, że napisał listy do organizacji i autorytetów na całym świecie, w których poprosił o wsparcie.

Petru chce stworzenia "Frontu Demokratycznego" i wspólnej walki przeciwko rządowi PiS

Politycy Nowoczesnej wyszli z inicjatywą powołania "Frontu Demokratycznego", który miałby być federacją klubów i kół opozycyjnych zasiadających w Sejmie. Celem "FD" miałaby być wspólna walka przeciwko "temu, co PiS z naszą Polską wyprawia”.

Lwów tonie w śmieciach. Ukraińcy nie potrafią zadbać o oczyszczanie miasta (video)

Od kilku miesięcy we Lwowie narasta problem z zaśmieceniem miasta. Po ulicach walają się tony śmieci, a kontenery przepełnione są workami z odpadami. W sieci znaleźć można nagrania, które ukazują ogromną skalę zaśmiecenia Lwowa.

Wałęsa w programie Olejnik: Co pani pierniczy? Chcecie jeszcze większego bohatera niż ja? (video)

Lech Wałęsa był gościem wczorajszego programu "Kropka nad i" emitowanego na antenie TVN24. W rozmowie z Moniką Olejnik Wałęsa mówił między innymi zmianach w sądownictwie, rządach Prawa i Sprawiedliwości czy sprawie swojej współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa.

Szwedzi chcą, aby zmuszono Polskę i Węgry do przyjmowania uchodźców (video)

Na ulicach Sztokholmu przeprowadzono sondę dotyczącą kwestii imigrantów. Mieszkańcy stolicy Szwecji byli pytani między innymi o ich stosunek do przybyszy oraz podejście do państw, które nie chcą zgodzić się na przyjmowanie uchodźców. Jak się okazuje większość zapytanych osób uważa, że powinno się zmusić m.in. Polskę i Węgry do przyjęcia przybyszy z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.