Najlepsze

Autor hymnu KOD skazany na 6,5 roku więzienia za handel kobietami

Dziś krakowski Sąd Okręgowy wydał wyrok w sprawie Konrada M. oskarżonego o kierowanie grupą przestępczą zajmującą się handlem kobiet. Sprawa nabrała wydźwięku politycznego, gdyż oskarżony jest liderem KOD-Kapeli i autorem hymnu tej organizacji.

Weteran UPA zmarł w trakcie wychwalania Romana Szuchewycza (video)

W miejscowości Krakowiec znajdującej się obecnie na Ukrainie zorganizowano obchody z okazji 110 rocznicy Romana Szuchewycza - dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii, która odpowiedzialna jest za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. W trakcie obchodów doszło do niecodziennej sytuacji. Jeden z kombatantów UPA zmarł w trakcie swojego przemówienia.

Reporterka GW: Nawet jeśli wśród uchodźców trafi się terrorysta i zabije 10 Polaków, to i tak warto ich przyjąć (video)

Zaskakujące słowa padły ostatnio w programie "Drugie śniadanie mistrzów" emitowanym na antenie TVN24. Jednym z gości była redaktora "Gazety Wyborczej" Anna Pamuła, która wypowiedziała się na temat przyjmowania do Polski imigrantów. 

Szumlewicz: Głównymi sprzymierzeńcami ISIS są środowiska skrajnej prawicy, w tym PiS, Kukiz’15 czy Wolność JKM

Po wczorajszym zamachu w Londynie znów rozgorzała dyskusja na temat zagrożenia terrorystycznego w Europie. Głos w tej sprawie postanowił zabrać również lewicowy publicysta Piotr Szumlewicz.

Ostaszewska: Gdyby wszyscy ludzie zostali wegetarianami, to prawdopodobnie rozwiązałoby to problem głodu na świecie

Popularna polska aktorka Maja Ostaszewska gościła na muzycznym festiwalu Opener w Gdyni. Przy tej okazji udzieliła krótkiego wywiadu dla portalu Onet.pl, w trakcie którego opowiedziała o swoim zaangażowaniu w różnego rodzaju akcje społeczne, m.in. ochrony zwierząt czy ochrony Puszczy Białowieskiej. Aktorka podzieliła się również zaskakującym stwierdzeniem dotyczącym głodu na świecie.

Cejrowski do niemieckiego dziennikarza: Najpierw proszę oddać to, co państwo ukradli. Potem możemy mówić o nowym otwarciu (video

Wojciech Cejrowski wziął udział w 8. Warszawskich Targach Książki, które odbywają się na Stadionie Narodowym. W Internecie pojawiło się krótkie nagranie ukazujące rozmowę podróżnika z dziennikarzem niemieckiej telewizji ARD.

Tusk apeluje do Polaków: Jesteście przyszłością – nie bierzcie na siebie ciężarów przeszłości

Ostatnie zamieszanie wokół reformy sądownictwa wywołało falę komentarzy od najróżniejszych osób związanych z życiem publicznym w Polsce. O sprawie postanowił wypowiedzieć się również były premier Donald Tusk, który podziękował za protesty przy czym podkreślił jednocześnie, że to nie koniec.

"Rzeczpospolita": Tusk sonduje możliwość budowy nowej partii

Jak donosi dziennik "Rzeczpospolita" szef Rady Europejskiej Donald Tusk sonduje możliwość stworzenia nowej partii, która miałaby wziąć udział w wyborach parlamentarnych w 2019 roku.